Mamy przyjemność zaprosić do udziału w kursie:

“Tworzenie i publikacja multimedialnych materiałów dydaktycznych w sieci Internet i na DVD”.

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli akademickich, nauczycieli ze szkół średnich i gimnazjów oraz wszystkich osób prowadzących kursy lub przygotowujących materiały dydaktyczne.

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z najnowszymi technologiami umożliwiającymi graficzne opracowanie i publikację materiałów dydaktycznych w sieci Internet oraz na DVD. W trakcie szkolenia interdyscyplinarna grupa wykładowców, w przystępny i atrakcyjny sposób, przekaże wiedzę z zakresu multimediów. Interaktywna formuła zajęć pozwoli uczestnikom szkolenia zastosować w praktyce zdobyte informacje.

Kurs został przygotowany przez pracowników naukowych Instytutu Metrologii i Inżynierii Biomedycznej oraz doświadczonych specjalistów, zajmujących się nowoczesnymi technikami audiowizualnymi i multimedialnymi. Szkolenie jest odpowiedzią na potrzebę podnoszenia kwalifikacji kadry nauczycielskiej w zakresie Technik Multimedialnych.

Program szkolenia obejmuje takie zagadnienia jak:

• Tworzenie stron internetowych w technologii HTML
  • Tworzenie obiektów multimedialnych na potrzeby technologii internetowej
  • Osadzanie obiektów multimedialnych w środowisku HTML
  • Publikowanie stron w sieci Internet
  • Publikowanie stron internetowych na nośnikach optycznych
  • Dynamiczne modyfikowanie zawartości stron
  • Kontrola dostępu do opublikowanych materiałów dydaktycznych
  • Wykorzystanie technologii DVD-Videow dydaktyce i rozrywce na przykładach Profesjonalny system do premasteringu płyt DVD-Video – możliwości i zastosowania
  • Przygotowanie materiału audiowizualnego na potrzeby technologii DVD-Video i dydaktyki
  • Przygotowanie elementów graficznych na potrzeby technologii DVD-Video
  • Opracowanie wersji obcojęzycznej materiałów audiowizualnych/wersji dla głuchoniemych z wykorzystaniem napisów dialogowych Opracowanie struktury DVD-Video z zawartością dydaktyczną
  • Przygotowanie płyt hybrydowych – dołączanie materiałów dydaktycznych w postaci danych komputerowych

Szczegółowy program szkolenia oraz informacje o zapisach można uzyskać na stronie projektu, pod adresem: http://imisp.mchtr.pw.edu.pl/multimedia/

Szkolenie jest bezpłatne. Prowadzone jest w formie dwudniowych sesji organizowanych w środę i piątek w godzinach 15-18. Całe szkolenie trwa 3 miesiące, a pierwsza edycja rozpoczyna się już wkrótce.

Pierwsza edycja Kursu rozpoczyna się 3 marca o godz. 15:15 w sali 225 Gmachu Mechatroniki (IIpiętro).

Zapraszamy do udziału w szkoleniu!