Jak poradzić sobie ze stresem?Jak odróżnić dobry stres od szkodliwego?

Biuro Karier PW zaprasza studentów i doktorantów PW do udziału w Warsztacie antystresowym “Weź głęboki oddech”.

Zajęcia odbędą się 8 października (sobota), w godz. 10.00-18.00.

Studencie/studentko, doktorancie/doktorantko,

zbliża się ważne dla Ciebie spotkanie lub rozmowa? Odczuwasz lekki niepokój, sucho Ci w ustach, szybciej bije serce? Tego typu objawy mogą świadczyć, że odczuwasz stres.
Czy chcesz lepiej poznać swego „nieproszonego towarzysza”? Jeśli tak, ten warsztat jest dla Ciebie!

Podczas warsztatu:
•  dowiesz się jak rozróżniać „dobry stres” (eustres) od „szkodliwego” (dystres)
•  będziesz wiedział/a, jakie style radzenia  ze stresem stosujesz, na co dzień
•  przećwiczysz metody relaksacji
•  zapoznasz się z wpływem przekonań/myśli na stres
•  nauczysz się jak lepiej organizować swój czas

Program warsztatu:

1.  Ja i mój stres
- poznanie definicji stresu
- rozpoznanie sfer dotkniętych objawami stresu (ciało, myśli,  emocje, zachowanie)
- autodiagnoza własnych objawów stresu

2. Moje metody radzenia sobie ze stresem
- rozpoznanie własnych strategii radzenia sobie ze stresem

3. Techniki radzenia sobie ze stresem
- przećwiczenie wybranych metod relaksacji
(metody oddechowe, wizualizacja, automasaż)
- poznawcze strategie regulacji emocji w sytuacjach stresowych

4. Profilaktyka antystresowa
- jak zaplanować realizację nowych wyzwań
- rola postawy asertywnej oraz skutecznego zarządzania sobą w czasie

Metody szkoleniowe:
Szkolenie prowadzone metodami aktywnymi, obejmującymi wykłady, ćwiczenia interaktywne w małych grupach, ćwiczenia indywidualne, wizualizacje.

Trenerem prowadzącym jest Katarzyna Nowak:
Socjolog i doradca zawodowy pracujący z osobami wkraczającymi na rynek pracy, trener specjalizujący się w tematyce związanej z planowaniem kariery i poszukiwaniem pracy. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim, Podyplomowego Studium Doradztwa Zawodowego i Zarządzania Kompetencjami w Szkole Głównej Handlowej, Szkoły Trenerów Biznesu INTRA, obecnie poszerza swoje kompetencje studiując psychologię.

Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w różnych branżach i sektorach,  m.in. przy projektach dotyczących rynku pracy, w doradztwie zawodowym i szkoleniach, rekrutacji (firma produkcyjna z branży chemicznej) oraz obsłudze klienta.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA: 8 paździrnika (sobota), w godz. 10.00-18.00 (z godzinną przerwą)

MIEJSCE: informacje o miejscu warsztatu zostaną przesłane razem z potwierdzeniem zapisu.

WARSZTAT JEST BEZPŁATNY, brak cateringu.

UCZESTNICY: w warsztacie mogą wziąć udział studenci oraz doktoranci Politechniki Warszawskiej.

WAŻNE: chętnych zapraszamy do zabrania na warsztat karimaty, kocyku, który pomocny będzie w wykonywaniu ćwiczeń relaksacyjnych

.Zapisy oraz szczegółowe informacje w Biurze Karier oraz na www.bk.pw.edu.pl