Studentów Politechniki zapraszamy na 2 październikowe warsztaty przygotowane przez Biuro Karier w ramach projektu PRPW:

• Moje miejsce w zespole – warsztat umiejętności współpracy; 15 października (sobota)
    godz. 10.00 – 18.00
  • Czego chcę? Do czego dążę? – o skutecznym realizowaniu celów; 22 października (sobota),
    godz. 10.00 – 16.00
  • Moje miejsce w zespole – warsztat umiejętności współpracy; 15 października

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeśli chcesz…

• doświadczyć w grach, ćwiczeniach, co sprzyja współpracy, gdy spotykasz się z innymi;
  • umieć rozpoznawać własny styl komunikowania się oraz role w grupie, jakie przyjmujesz naturalnie;
  • poznać czynniki – te które sprzyjają współpracy w grupie oraz te, które ją utrudniają.
UCZESTNICY: Studenci Politechniki Warszawskiej, korzystający z “Pakietu Specjalnego“.

TEMATYKA:
Dlaczego warto ze sobą współpracować?
Co sprzyja współpracy w grupie?
Jakie role przyjmują ludzie, kiedy działają w grupie?
Rozpoznawanie u siebie i innych potencjału i barier utrudniających  współpracę.

CELE WARSZTATU:
Doskonalenie umiejętności współpracy  w zespołach.
Rozwijanie umiejętności porozumiewania się w zespole (informacja zwrotna).
Rozpoznawanie  ról pełnionych w zespole.
Odkrywanie własnych predyspozycji podczas pracy z innymi.

METODY I TECHNIKI SZKOLENIOWE: gry, miniwykład, burza mózgów, analiza doświadczenia, prace w grupach, odgrywanie scenek, ćwiczenia indywidualne.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
CZAS
: 15.10.2011 (sobota), godz. 10.00 – 18.00 (z godzinną przerwą obiadową ok. 13:00)
MIEJSCE: Informację o lokalizacji prześlemy razem z potwierdzeniem zapisu.

INFORMACJE O TRENERZE:
Karina Kalinowska – trener, pedagog. Prowadzi warsztaty z obszaru umiejętności psychologicznych:  komunikacja interpersonalna, własne zasoby, komunikacja asertywna. Zajmuje się udzielaniem pomocy psychologicznej w kontakcie indywidualnym i grupowym. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami, których odbiorcami są : młodzież, studenci i dorośli.  Miłośniczka gór latem i zimą… i swoich kotów.

• Czego chcę? Do czego dążę? – o skutecznym realizowaniu celów; 22 października
Zapraszamy na kolejną edycję warsztatu „Czego chcę? Do czego dążę? – o skutecznym realizowaniu celów” przeznaczonego dla wszystkich, którzy chcą szybciej i skuteczniej realizować postawione sobie cele, zarówno w życiu osobistym, jak i i zawodowym. Na zajęciach spróbujemy określić indywidualny sposób realizowana celów przez uczestników oraz określić obszary, nad którymi warto popracować, aby lepiej realizować cele.

CELE WARSZTATU:

• rozwinięcie umiejętności wyznaczania celów
  • zwiększenie skuteczności realizowania celów
  • rozwiniecie umiejętności planowania.

TEMATYKA:

• cel motywujący i skuteczny – czyli jaki?
  • planowanie – szczegółowa mapa do celu
  • zmiany w życiu – dlaczego obawiamy się realizować najbardziej nawet atrakcyjne cele?
  • motywacja – uciekam od niedogodności, czy dążę do przyjemności?
  • kaizen – skuteczność żółwia kontra szybkość zająca.
METODY I TECHNIKI SZKOLENIOWE: praca indywidualna, praca w małych grupach, dyskusja, studium przypadku, mini-wykład.

UCZESTNICY: Studenci Politechniki Warszawskiej, korzystający z “Pakietu Specjalnego”.

Uczestnicy otrzymają komplet materiałów szkoleniowych.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
CZAS: 22.10.2011 (sobota), godz. 10.00 – 16.00
MIEJSCE: Informację o lokalizacji prześlemy razem z potwierdzeniem zapisu.

INFORMACJE O TRENERZE:
Teresa Piatczyc Jachimowska – psycholog i trener, absolwentka Wydziału Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Skończyła Szkołę Trenerów Biznesu prowadzoną przez Grupę TROP. Doświadczenie zawodowe zdobyła w jednej z największych spółek akcyjnych w Polsce, gdzie pracowała w działach związanych ze sprzedażą hurtową, obsługą klientów kluczowych oraz zarządzaniem siecią stacji paliw. Prowadzi autorskie szkolenia przede wszystkim z zakresu komunikacji interpersonalnej, asertywności, radzenia sobie w sytuacji zmiany, budowania zespołu, technik antystresowych oraz doradztwa zawodowego. Pasjonatka dramy i gier miejskich.

Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie: www.bk.pw.edu.pl