Emocje budzą emocje. Ludzie różnią się w podejściu do emocji. Dla jednych stanowią one o barwach życia, dla innych są niewygodnym obciążeniem. Są też tacy, którzy traktują emocje jak przeszkodę w jasnym, logicznym myśleniu i konkretnym działaniu. Emocje towarzyszą nam na co dzień, czy tego chcemy czy nie.

Warsztaty Biura Karier dot. komunikacji emocjonalnej.

Termin: 19 kwietnia 2012 r. (czwartek) godz. 13.00-19:00

Najważniejszym źródłem naszych emocji są kontakty międzyludzkie. Rozumiejąc własne i cudze emocje ułatwiamy sobie życie. Czy to w kontaktach  zawodowych,  czy też prywatnych. Doskonaląc sztukę wyrażania swoich emocji nadajemy kształt naszym relacjom z innymi.

Tematyka:

• Wprowadzenie pojęcia inteligencja emocjonalna.
  • Identyfikacja i rozpoznawania emocji.
  • Wyrażanie emocji przyjemnych i nieprzyjemnych.
  • Emocje w komunikacji z innymi.

Cele:

• Edukacja na temat rozpoznawania i nazywania  własnych emocji towarzyszących w kontaktach społecznych.
  • Doskonalenie  umiejętności   wyrażania emocji  przyjemnych  i nieprzyjemnych.
  • Zachęcenie do otwartego i bezpośredniego okazywania emocji.

Dzięki udziale w warsztacie będziesz…

• Znał/-a różnorodność emocji, które towarzyszą ludziom.
  • Wiedział/-a, jak wyrażać konstruktywnie nieprzyjemne emocje ( złość, gniew).
  • Potrafił/-a dostrzegać znaczenie komunikowania przyjemnych  emocji w kontaktach z ludźmi.
  • Bogatszy/-a o własne doświadczenie.

Metody pracy: Warsztat jako aktywna metoda pracy łączy w sobie kilka elementów tj: miniwykład, burza mózgów, analiza doświadczenia, prace w grupach, gry integracyjne, odgrywanie scenek, ćwiczenia indywidualne.

Informacje organizacyjne:

Czas: 19.04.2012 (czwartek), godz. 13.00-19.00

UWAGA. ZAPISY RUSZAJĄ 12 KWIETNIA.

Miejsce: Informacje o miejscu warsztatu prześlemy razem z potwierdzeniem zapisu.

Koszty: warsztat bezpłatny, brak cateringu

Zapisy:

Warsztat jest częścią “Pakietu dla studentów“, w związku z tym  należy:

- wypełnić formularz – raz na cały okres trwania projektu (patrz pakiet dla studentów), odesłać go nam na adres: formularze@bk.pw.edu.pl, następnie odwiedzić Biuro Karier w celu potwierdzenia swojej tożsamości (nie zapomnij o dowodzie osobistym i legitymacji studenckiej)

- zgłoszenie (imię, nazwisko, numer indeksu, numer telefonu kontaktowego)  należy przesłać na adres warsztaty@bk.pw.edu.pl

Prowadząca:
Karina Kalinowska – trener, pedagog. Prowadzi warsztaty z obszaru umiejętności psychologicznych:  komunikacja interpersonalna, własne zasoby, komunikacja asertywna. Zajmuje się udzielaniem pomocy psychologicznej w kontakcie indywidualnym i grupowym. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami, których odbiorcami są: młodzież, studenci i dorośli. Prywatnie miłośniczka gór latem i zimą… i swoich kotów.