Ludzie często zakładają, że słuchanie jest łatwe. „To czynność, którą wykonujemy codziennie- mówią- i nie wymaga ona większego wysiłku.” Gdyby istotnie tak było, nie mielibyśmy większości problemów w  codziennej komunikacji oraz  rozumieniu innych ludzi. W rzeczywistości słuchanie jest umiejętnością, która nie przychodzi automatycznie. Często nasze utarte nawyki blokują  komunikację. Nieumiejętność słuchania bywa przyczyną trudności w porozumiewaniu się we wszystkich sferach życia- w pracy, wśród przyjaciół, w rodzinie w związkach osobistych. Aby unikać nieporozumień, a tym samym dbać o pozytywny kontakt  z osobami z naszego otoczenia, warto rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam!

Warsztaty Biura Karier 19 maja 2012 r.

Tematyka:

1. Wartość i znacznie rozmowy w kontaktach z ludźmi
  2. Jak słuchać by zrozumieć- rola konstruktywnego słuchania
  3. Narzędzia usprawniające komunikacje
  4. Rozpoznawanie własnych zasobów i trudności w komunikowaniu się
  5. Bariery komunikacyjne

Przewidziane korzyści dla uczestników :
W trakcie szkolenia uczestnicy nabędą umiejętności, które pomogą im budować  dobre relacje z innymi ludźmi. Doświadczenia nabyte podczas praktycznych ćwiczeń  będą pomocne  w doskonaleniu własnych umiejętności komunikacyjnych. Wiedza na temat barier komunikacyjnych pomoże w  unikaniu ich w rozmowie z drugim człowiekiem.

Metody pracy:
Aby zrealizować cele i osiągnąć przewidziane efekty wykorzystam takie metody pracy jak : mini wykłady, burza mózgów, analiza doświadczenia, prace w grupach, gry integracyjne, odgrywanie scenek, ćwiczenia indywidualne, quiz

Prowadząca:

Karina Kalinowska – trener, pedagog. Prowadzi warsztaty z obszaru umiejętności psychologicznych:  komunikacja interpersonalna, własne zasoby, komunikacja asertywna. Zajmuje się udzielaniem pomocy psychologicznej w kontakcie indywidualnym i grupowym. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, instytucjami, których odbiorcami są : młodzież, studenci i dorośli. Prywatnie miłośniczka gór i kotów.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Czas: 19.05.2012 (sobota), godz. 10.00-18.00

Miejsce: Informacje o miejscu warsztatu prześlemy razem z potwierdzeniem zapisu.

Koszty: warsztat bezpłatny, brak cateringu

Zapisy:

ZAPISY OD 9 MAJA!!

Warsztat jest częścią “Pakietu dla studentów”, w związku z tym  należy:

- wypełnić formularz – raz na cały okres trwania projektu (patrz pakiet dla studentów), odesłać go nam na adres: formularze@bk.pw.edu.pl, następnie odwiedzić Biuro Karier w celu potwierdzenia swojej tożsamości (nie zapomnij o dowodzie osobistym i legitymacji studenckiej)

- zgłoszenie (imię, nazwisko, numer indeksu, numer telefonu kontaktowego)  należy przesłać na adres warsztaty@bk.pw.edu.pl