Umiejętność efektywnego przekazywania informacji jest powszechnie podziwianą zdolnością. Uznanie i szacunek wzbudzają prezenterzy, którzy jasno i przystępnie przekazują swój pogląd, czy też informacje. Dobrym mówcą wcale nie trzeba się urodzić. Umiejętności potrzebne do dobrej prezentacji zagadnienia można zdefiniować i przyswoić poprzez naukę.

Warsztaty Biura Karier 7 listopada 2012 r.

Cel warsztatu: Nabycie kluczowych umiejętności potrzebnych, aby stać się skutecznym mówcą, potrafić radzić sobie ze stresem i tremą towarzyszącym wystąpieniom publicznym, a także dopasować komunikaty do słuchaczy. Szkolenie skierowane jest do osób chcących rozwijać swoje umiejętności prezentacji. Wiedza zdobyta podczas warsztatu przyda się nie tylko podczas wystąpień czy prezentacji, ale także w codziennym życiu.

Po zakończeniu warsztatu uczestnik powinien wiedzieć: jak dopasować prezentacje do odbiorców, poznać cechy dobrego prezentera i dobrej prezentacji, podnieść osobiste zdolności autoprezentacji, umieć radzić sobie z tremą i trudnymi pytaniami od uczestników, oraz zyskać świadomość czynników ułatwiających i utrudniających prezentację zagadnień.

Program:
1.    Autoprezentacja

• techniki autoprezentacji
  • ćwiczenia

2.    Wystąpienie publiczne – komunikacja ze słuchaczami

• Kontrola wzrokowa
  • Komunikacja pozawerbalna – mowa ciała
  • Radzenie sobie z trudnymi pytaniami, uczestnikami

3.    Sposoby radzenia sobie ze stresem i tremą
4.    Konstrukcja wystąpienia publicznego

• Schemat prezentacji
  • Funkcja prezentacji
  • Bariery w prezentacji

5.    Ćwiczenie z kamerą i rzutnikiem

Metody pracy: ćwiczenia interaktywne, dyskusje panelowe, prezentacje, symulacje, miniwykłady.

Trener:

Mateusz Delekta – trener wewnętrzny SSPW od 2007. Pasjonat żeglarstwa i wszystkiego co z nim związane. Prowadził szkolenia dla Samorządów uczelnianych, zarządów organizacji studenckich, organizacji NGO, Biura Karier PW, studentów i absolwentów. W roku 2008 zdobył uprawnienia zawodowego mediatora, z dyplomem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Prowadzi warsztaty z autoprezentacji, komunikacji interpersonalnej, umiejętności działania w zespole, negocjacji, budowania grupy i zarządzania projektami. Cały czas poszerza swoje wiedzę, obecnie kompetencje trenera zmiany. Lubi pracę z ludźmi i dla ludzi.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Czas: 7.11.2012 (środa), godz. 14.15-20.15

Miejsce: Informacje o miejscu warsztatu prześlemy razem z potwierdzeniem zapisu.

Koszty: warsztat bezpłatny, brak cateringu

ZAPISY

Warsztat jest częścią “Pakietu dla studentów“, w związku z tym  należy:

- wypełnić formularz – raz na cały okres trwania projektu (patrz pakiet dla studentów), odesłać go nam na adres: formularze@bk.pw.edu.pl, następnie odwiedzić Biuro Karier w celu potwierdzenia swojej tożsamości (nie zapomnij o dowodzie osobistym i legitymacji studenckiej)

- zgłoszenie (imię, nazwisko, numer indeksu, numer telefonu kontaktowego)  należy przesłać na adres warsztaty@bk.pw.edu.pl