Jakie warunki powinny zostać spełnione, żeby grupa ludzi stworzyła efektywnie działający zespół? Jaka jest rola lidera w procesie tworzenia zespołu? Jakie cechy powinien mieć lider, żeby motywować zespół w różnych jego fazach rozwoju? Jak utrzymać zaangażowanie członków zespołu? Jak wyznaczać cele? Co to znaczy zarządzać samym sobą?

Warszataty Biura Karier 12 stycznia 2013 r.

Jeśli interesują Cię odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy na warsztat „Jak budować efektywne zespoły?” Dowiesz się na nim, jakie umiejętności i mocne strony warto w sobie rozwijać, jakich technik warto się uczyć, aby efektywnie zarządzać zespołem, sobą i posiadanymi zasobami.

Cele  warsztatu:

• zdobycie wiedzy na temat tworzenia i zarządzania zespołem
  • nabycie wiedzy na temat cech, umiejętności i mocnych stron skutecznego lidera.

Czym zajmiemy się na warsztacie:

• w czym tkwi siła zespołu?
  • fazy rozwoju zespołu;
  • cel – główny kierunek działań;
  • jak motywować zespół do realizacji celów?
  • komunikacja w zespole;
  • delegowanie zadań;
  • skuteczny lider, czyli jaki?
  • techniki wspierające efektywność lidera.

Metody pracy: praca indywidualna, praca w małych grupach, dyskusja, gra, miniwykład.

Uczestnicy otrzymają komplet materiałów szkoleniowych.

Prowadząca:

• Teresa Piatczyc Jachimowska – psycholog, trener umiejętności psychospołecznych, filolog klasyczny. Absolwentka Wydziału Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Skończyła Szkołę Trenerów prowadzoną przez Grupę TROP. Doświadczenie zawodowe zdobyła w jednej z największych spółek akcyjnych w Polsce, gdzie pracowała w działach związanych ze sprzedażą hurtową, obsługą klientów kluczowych oraz zarządzaniem siecią stacji paliw.Prowadzi autorskie szkolenia przede wszystkim z zakresu komunikacji interpersonalnej, asertywności, wyznaczania celów, zarządzania sobą w czasie, radzenia sobie w sytuacji zmiany, budowania zespołu, przywództwa, technik antystresowych oraz doradztwa zawodowego. Pasjonatka dramy oraz gier miejskich.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Czas: 12.01.2013 (sobota), godz. 9.30-17.30

Miejsce: Informacje o miejscu warsztatu prześlemy razem z potwierdzeniem zapisu.

Koszty: warsztat bezpłatny, brak cateringu

ZAPISY

Warsztat jest częścią “Pakietu dla studentów“, w związku z tym  należy:

• wypełnić formularz – raz na cały okres trwania projektu (patrz pakiet dla studentów), odesłać go nam na adres: formularze@bk.pw.edu.pl, następnie odwiedzić Biuro Karier w celu potwierdzenia swojej tożsamości (nie zapomnij o dowodzie osobistym i legitymacji studenckiej)
  • zgłoszenie (imię, nazwisko, numer indeksu, numer telefonu kontaktowego)  należy przesłać na adres warsztaty@bk.pw.edu.pl