Masz pomysł i zapał do założenia działalności gospodarczej? Nie wiesz jak rozpocząć swoją przygodę z pozyskiwaniem funduszy unijnych na założenie własnej firmy? Chcesz zapoznać się z prawno – księgowo aspektami funkcjonowania przedsiębiorstwa? Zaoszczędź sobie czasu, wysiłków i stresów – przyjdź na konsultacje.

Warsztat Biura Karier 28-29 stycznia 2013 r.

Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej
1 dzień (28.01, 16.15-20.15):

• skąd można czerpać fundusze na założenie działalności gospodarczej
  • jak założyć działalność gospodarczą
  • jak określić przedmiot działalności gospodarczej
  • zasady wypełniania druku CEIDG-1
  • jakie są obowiązki wobec ZUSu po założeniu działalności gospodarczej, jakie musimy składać druki i jakie są preferencje przy pierwszej działalności gospodarczej

Uczestnicząc w warsztacie dowiesz się także czy musisz założyć konto bankowe i wyrobić pieczątkę oraz jakie są zasady wyboru nazwy firmy.

Jak bezpiecznie prowadzić finanse firmy
 2 dzień  (29.01, 16.15-20.15):

• obowiązki wobec urzędu skarbowego
  • czy warto być Vatowcem
  • formy opodatkowania
  • podstawowe zasady prowadzenia księgowości

Na warsztacie dowiesz się także jak prawidłowo wypełnić fakturę i rachunek oraz kiedy musisz posługiwać się kasą fiskalną.

KONSULTACJE POPROWADZI magister prawa Joanna Baczyńska. Pracownik Kancelarii Adwokackiej specjalizującej się w prawie pracy. Doradca prawny dla beneficjentów projektów systemowych realizowanych z PO KL.
Trener – wykładowca prawa pracy oraz zagadnień związanych z zakładaniem działalności gospodarczej.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

CZAS: 28.01.2013 (poniedziałek) oraz 29.01.2013 (wtorek), godz. 16:15-20:15

UWAGA! Istnieje możliwość zapisu tylko na jeden dzień konsultacji.

MIEJSCE: okolice Gmachu Głównego PW (szczegóły po zapisie)

ZAPISY:
Konsultacje są częścią “Pakietu dla studentów“, w związku z tym  należy:

• wypełnić formularz – raz na cały okres trwania projektu (patrz pakiet dla studentów), odesłać go nam na adres: formularze@bk.pw.edu.pl, następnie odwiedzić Biuro Karier w celu potwierdzenia swojej tożsamości (nie zapomnij o dowodzie osobistym i legitymacji studenckiej)
  • następnie na adres konsultacje@bk.pw.edu.pl należy wysłać nam swoje zgłoszenie zawierające imię, nazwisko, numer telefonu i indeksu oraz informację o tym, w którym dniu konsultacji chcą wziąć Państwo udział

*propozycja skierowana jest do studentów PW, posiadających aktualną legitymację studencką