Myślenie projektowe (design thinking), to pięcioetapowy, interdyscyplinarny, proces tworzenia innowacyjnych rozwiązań w obszarze produktów i usług. Stawia on w centrum zainteresowania użytkownika i jego realne potrzeby. Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się jak ten proces przebiega, jakie narzędzia wykorzystuje i jak wspiera rozwój organizacji biznesowych i społecznych, to ten warsztat jest zdecydowanie dla Ciebie.

W ciągu dwóch dni nabędziesz wiedzę na temat istoty podejścia jakim jest Design Thinking. Poznasz studia przypadków pokazujące jego wykorzystanie w praktyce, a także przetestujesz wybrane narzędzia stosowane w tej metodzie. Te dwa dni będą także doświadczeniem samego procesu DT, przez który przejdziesz projektując, w raz z Zespołem, konkretne rozwiązania.

Warsztaty Biura Karier 16-17 maja 2015 r.

Cel warsztatu
•    nabycie wiedzy na temat istoty Design Thinking
•    nabycie wiedzy na temat narzędzi stosowanych w Design Thinking
•    przećwiczenie narzędzi i metod Design Thinking

Tematyka
•    Podstawowe zagadnienia i istota Design Thinking (terminologia, narzędzia, case study)
•    Design Thinking w pracy inżyniera
•    Testowanie i nauka działania wybranych narzędzi i metod
•    Przeprowadzenie uczestników warsztatów przez 5-etapowy proces Service Design Thinking: empatyzacja, definiowanie problemu, generowanie pomysłów, budowanie prototypowanie, testowanie

Metody szkoleniowe
•    Praca w grupach
•    Praca indywidualna
•    Dyskusja
•    Odgrywanie ról
Dodatkowe informacje – co należy zabrać ze sobą na warsztat:
Optymizm. Chęć działania. I laptopa (może się przydać w jednym z działań)

Informacja o trenerze
Piotr Wojciechowski – trener i moderator w obszarze kreatywności i projektowania usług. Absolwent Psychologii w Zarządzaniu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Uczestnik Szkoły Trenerów Biznesów Grupy SET. Inicjator i koordynator TEDxLublin oraz injcjatywy Lublin Jams (otwarte warsztaty projektowania usług). Autor bloga www.piotrwojciechowski.pl

Informacje organizacyjne

CZAS: 16-17 maja (sobota i niedziela), godziny: 9:00 – 17:00

MIEJSCE: informacje o miejscu warsztatu prześlemy razem z potwierdzeniem zapisu.

KOSZTY: warsztat bezpłatny, brak cateringu.

ZAPISY: warsztat jest częścią “Pakietu dla studentów“, w związku z tym należy:

• wypełnić formularz – raz na cały okres trwania projektu (patrz pakiet dla studentów), odesłać go nam na adres: formularze@bk.pw.edu.pl, następnie odwiedzić Biuro Karier w celu potwierdzenia swojej tożsamości (nie zapomnij o dowodzie osobistym i legitymacji studenckiej)
  •  zgłoszenie (imię, nazwisko, numer indeksu oraz numer telefonu kontaktowego) należy przesłać na adres: warsztaty@bk.pw.edu.pl