Biuro ds. projektu “Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej” ogłasza II edycję konkursu:
ZDOBĄDŹ STYPENDIUM NA STAŻ

Konkurs przeznaczony jest dla studentów studiów stacjonarnych ostatniego roku I stopnia oraz w trakcie trwania studiów II stopnia z wybranych 9 jednostek PW*.

Dokumenty należy składać do 12 maja 2014 r., do godz. 13:00.

W konkursie można zdobyć stypendium w wysokości 1 000 z ł miesięcznie na staż krajowy trwający
3 miesiące. Stypendium stażowe w ramach Projektu można otrzymać tylko raz!

W I etapie procedury konkursowej należy złożyć:
• Wniosek o stypendium stażowe (1 egzemplarz)
• Program stażu (2 egzemplarze w oryginale)

Finansujemy 3-miesięczne staże realizowane w okresie od 1 czerwca do 31 grudnia 2014 r.

MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW

jednostka PW miejsce składania dokumentów osoby uprawnione do podpisu dokumentów
Wydział Inżynierii Materiałowej Dziekanat WIM

dr hab. inż. Renata Walczak
Dyrektor KNEiS

OCENA WNIOSKÓW

Oceny formalnej złożonych dokumentów dokona Biuro ds. Projektu. Dokumenty, które będą zawierały braki formalne zostaną odrzucone z procedury konkursowej i tym samym nie zostaną przekazane Komisji Kwalifikacyjnej.

Kryterium kwalifikacji jest średnia ważona ocen ze studiów na danym stopniu. Przy tworzeniu list rankingowych pod uwagę brana będzie średnia ważona ocen z całego toku studiów na danym stopniu.

W przypadku studentów 1 roku studiów stacjonarnych II stopnia, rozpoczynających studia w lutym 2014 r. oraz tych będących na 2 semestrze studiów II stopnia na wydziale, gdzie obowiązuje rozliczenie roczne, zostanie wzięta pod uwagę średnia ocen z całego toku studiów. W takim przypadku, gdy osoba odbywała studia na I stopniu na innej uczelni, niezbędne będzie uzupełnienie dokumentów o kserokopię suplementu do dyplomu ukończenia studiów I stopnia. Przy wyliczaniu średniej ważonej ocen z całego toku studiów brane będą wszystkie oceny z przedmiotów wypisanych w pkt. 4.3 suplementu (pod uwagę brane będą wyłącznie przedmioty z przypisanymi pkt. ECTS).

W przypadku rozliczeń rocznych obowiązujących na wydziale na danym stopniu studiów, brana będzie pod uwagę średnia wyliczona w momencie ostatniej rejestracji. Rozliczenia roczne obowiązują na:

1. Wydziale Inżynierii Materiałowej
2. Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych
3. Wydziale Geodezji i Kartografii
4. Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych
5. Wydziale Administracji i Nauk Społecznych
6. Wydziale Inżynierii Lądowej

Stypendia przyznawane są studentom spełniającym kryteria, wg kolejności na liście rankingowej (wg średniej ocen), aż do wyczerpania puli stypendiów przydzielonych danej jednostce PW. W przypadku rezygnacji ze stażu zakwalifikowanego studenta, na jego miejsce wchodzi kolejna osoba z listy rankingowej.

Listy rankingowe udostępnione będą na stronie internetowej Projektu, niezwłocznie po zatwierdzeniu ich przez Prorektora ds. Studiów, nie później niż 30 maja 2014 r.

Liczba stypendiów krajowych w II edycji konkursu wynosi 131. Pula stypendiów przypadająca na dany Wydział zawiera się w przedziale 11 – 18 stypendiów. W przypadku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz Wydziału Geodezji i Kartografii stypendia zostaną podzielone dodatkowo na kierunki, proporcjonalnie do ilości studentów na danym kierunku.

Kontakt: informacji ws. programu stażowego udziela Katarzyna Podyma-Różak,
ul. Noakowskiego 3, pokój 50 G,
tel./fax (22) 234 59 88 e-mail: k.rozak@pr.pw.edu.pl

Szczegółowe informacje oraz dokumentacja konkursowa dostępne są na stronie Projektu: www.pr.pw.edu.pl/staze